APEL O MODLITWĘ!

„Albowiem Bóg nie jest Bogiem nieporządku, ale pokoju” (1 Kor. 14,33)

Drodzy Bracia i Siostry, Niech Pan obdarzy Was swoim pokojem!

Ból i przerażenie z powodu tego, co się dzieje, są ogromne. Po raz kolejny znaleźliśmy się w środku kryzysu politycznego i militarnego. Nagle zostaliśmy katapultowani w ocean bezprecedensowej przemocy. Nienawiść, której niestety doświadczamy zbyt długo, będzie się pogłębiać, a spirala przemocy, która po niej nastąpi, spowoduje dalsze zniszczenia. Wydaje się, że wszystko kręci się wokół śmierci.

Jednak w tej chwili bólu i przerażenia nie chcemy pozostać bezradni. I nie możemy pozwolić, aby śmierć i jej użądlenia (1 Kor 15:55) były jedynymi słowami, które słyszymy.

Dlatego odczuwamy potrzebę modlitwy, zwrócenia serca ku Bogu Ojcu. Tylko w ten sposób możemy zaczerpnąć siłę i pogodę ducha, aby przeżyć ten czas, zwracając się do Niego, w modlitwie wstawienniczej, błagalnej, a nawet krzyku.

W imieniu wszystkich Ordynariuszy Ziemi Świętej zapraszam wszystkie parafie i wspólnoty zakonne na dzień postu i modlitwy o pokój i pojednanie.

Prosimy, aby we wtorek 17 października wszyscy przestrzegali dnia postu, wstrzemięźliwości i modlitwy. Chwile modlitwy powinny być połączone z adoracją eucharystyczną i odmawianiem różańca do Najświętszej Dziewicy. Prawdopodobnie w wielu częściach naszej diecezji okoliczności nie pozwolą na zebranie się dużego zgromadzenia. W parafiach, wspólnotach zakonnych, rodzinach będzie jednak możliwe zorganizowanie się na proste i wspólne chwile modlitwy.

W ten sposób mimo wszystko zjednoczymy się wszyscy i odnajdziemy się w modlitwie chóralnej, aby przekazać Bogu Ojcu nasze pragnienie pokoju, sprawiedliwości i pojednania.

Bądźcie pewni pamięci w modlitwie!

Kard. Pierbattista Pizzaballa

Łaciński patriarcha Jerozolimy

Prezes AOCTS

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *