Dzień Skupienia Salezjanów Współpracowników w Krakowie 18.03.2023

18 marca 2023 przeżyliśmy kolejny Dzień Skupienia Salezjanów Współpracowników w Krakowie pod hasłem:

„Każdy święty ma swoją przeszłość, Każdy grzesznik ma swoją przyszłość”

Spotkało się ponad 50 osób z Centrów Lokalnych SSW z: Odessy, Przemyśla, Lublina, Rzeszowa, Kielc, Jasła, Zabrza, Staniątek, Skawy, Oświęcimia Szkoły, Oświęcimia Zasola oraz z nowo powstającej grupy w Świętochłowicach, którzy razem przeżywali ten dzień skupienia i refleksji w okresie tegorocznego Wielkiego Postu.

W programie była Msza Święta z homilią księdza Zygmunta Kostki, dotycząca pedagogiki miłosierdzia Pana Jezusa w przypowieściach. Po Mszy świętej podzieleni zostaliśmy na dwie grupy, tak aby można było wziąć udział w spektaklu Misterium Męki Pańskiej (I grupa o godz. 13:00, II grupa o 15:30), której tematem była przemiana dwóch postaci pod wpływem spotkania Jezusa: łotra, z kart Ewangelii, który się nawrócił na krzyżu oraz współczesnej osoby – recydywisty Grzegorza, w więzieniu, podczas czytania Pisma Świętego.

Równolegle do spektakli były: konferencje (ks. Z. Kostka) dotyczące odczuwania miłości w relacji z najbliższymi a także refleksje na ten temat słuchaczy, oraz przybliżenie Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego przez księdza Tadeusza Goryczkę wraz z wolontariuszami Gosią i Janem.

II drugą grupę, po spektaklu, spotkała niespodzianka: wśród widzów byli Państwo Grzegorz z małżonką, którzy oglądali to przedstawienie a po nim wyszli na scenę, podziękowali aktorom i dali świadectwo jak Jezus dalej działa w ich życiu.

W przerwie, między spektaklami, zebrała się Rada Prowincji Krakowskiej Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników. Tematem był plan tematyczny tegorocznych Dni Duchowości Salezjańskich od 16-go do 18-go czerwca w Szczyrku.

W telegraficznym skrócie – Tadeusz Bednarczyk-Koordynator Prowincji Krakowskiej SSW.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *