ŻYCZENIA NA BOŻE NARODZENIE 2023

Szczęść Boże, Drogie Siostry i Bracia w posłudze odpowiedzialnych.

Dzisiaj wspominaliśmy ufność Maryi, o której mówi jej krewna Elżbieta: «Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana». (Łk 1, 45) więc za jej przykładem patrzmy z ufnością w przyszłość.  

Psalmista przypomniał nam, dlaczego oczekujemy przyjścia Pana:

Dusza nasza oczekuje Pana, on jest naszą pomocą i tarczą. Raduje się w Nim nasze serce, ufamy Jego świętemu imieniu. (Ps 33 (32), 20-21)

W tej ufności życzę Wam Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

Oraz:

Wiary, która odmieni nasze serca.

Nadziei, że jutro będzie lepsze.

Miłości, która przetrwa najgorsze momenty w życiu

i zdrowia, którego wszyscy potrzebujemy aby móc służyć innym.

Tadeusz Bednarczyk – Koordynator SSW Prowincji Krakowskiej

PS.

Ukazała się Deklaracja Fiducia Supplicans jako zaoferowanie nowych wyjaśnień dotyczące Responsum ad dubium (opublikowanego przez Kongregację Nauki Wiary w dniu 22 lutego 2021 r.) odnośnie udzielania błogosławieństwa związkom osób tej samej płci.

Dokumenty w/w są dostępne w zakładce: „O nas” ► „Materiały do pobrania”.

W oparciu o wyrwany wycinek dokumentu wysuwa się daleko idące wnioski, budzące niepokój i zakłopotanie. Faktami można manipulować, podobnie jak w oparciu o obronę kobiety cudzołożnej przez Jezusa (J 8.1 —11),  Jezus na końcu, kiedy wszyscy oskarżyciele odeszli, zwrócił się do niej: „Nikt cię nie potępił?» A ona odrzekła: «Nikt, Panie!» Rzekł do niej Jezus: «I Ja ciebie nie potępiam.” (J 8.10 —11)

To prawda, ale:

Nikt cię nie potępił?» A ona odrzekła: «Nikt, Panie!» Rzekł do niej Jezus: «I Ja ciebie nie potępiam. – Idź, a od tej chwili już nie grzesz!».” (J 8.10 —11)  – jest całą prawdą.

 Dlatego przesyłam teksty obydwu tych dokumentów (tekst Deklaracji Fiducia Supplicans z angielskiego tłumaczony jest przy pomocy translatora, ponieważ nie znalazłem oficjalnej wersji w języku polskim) aby można się zapoznać z nimi i wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Jeszcze raz życzę Wam spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *